Competitii

Competitii

2023- COMPRTIȚII

CUPA  ROMÂNIEI - 21 - 22 octombrie 2023 - Miercurea-Ciuc

Luptă - Kyorugi

Locul I.: Ilinca David, Póra Endre, Boros Julia, Bórvíz Dávid, Vermesser Maria, Bórvíz Ágnes, Vorzsák Tamás, Vornicu Leonard.

Locul II.: Volontir Aiana, Szilágyi Maja Lilla, Mititelu Andrei, Tulit Gábor Bence, András Hunor, Török Kamilla-Hanna, Kinda Bernadett, Karda Gellért, Tudoran Riana-Maria, Gáll Ákos László.

Locul III.: Pál Mátyás, Petrea Kinga, Péter Sarolta, Részegh Koncz Brigitta.

Exerciții de forme individual - Poomsae

Locul I.: Kinda Bernadett.

Locul II.: Szilágyi Maja Lilla, Petrea Kinga, Részegh Koncz Brigitta, Zsombori Hunor, Imre Madarász Emese, Bucur Amalia-Ionela.

Locul III.: Filip Constantin-Gabriel, Pál Ágota.

            Locul IV.: Zsombori Botond, Bodó Réka, Condrea Rebecca, Gáll Ákos László.

Exerciții de forme perechi

Locul I.: Imre Madarász Emese és Zsombori Hunor páros.

Locul III.: Petrea Kinga és Zsombori Botond páros.

Exerciții de forme echipe

Locul I.: Péter Sarolta, Erős Adrienn, Bodó Réka csapat,

Locul II.: Török Kamilla-Hanna, Szilágyi Döra, Bórvíz Ágnes csapat és Részegh Koncz Brigitta, Pál Ágota, Condrea Rebecca csapat.

Lovitură in viteză - Speed kick

Locul I.: Volontir Aiana, Szilágyi Maja Lilla, Pál Mátyás, Boros Julia, Bórvíz Dávid, Zsombori Botond.

Locul II.: Kinda Dorottya, Ilinca David, Bórvíz Ágnes, Petrea Kinga, Ioniță George, Péter Sarolta.

Locul III.: Póra Endre, Filip Constantin-Gabriel, Szilágyi Dóra, Ambrus Krisztián, Garda Gellért, Hategan Bogdan.

Tehnici speciale:

Locul I.: Ilinca David, Szilágyi Maja Lilla, Bodó Réka, Hategan Bogdan, Vornicu Leonard, Bucur Amalia.

Locul II.: Póra Endre, Boros Iulia, Bórvíz Dávid, Kinda Bernadett, Karda Gellért, Erős Adrienn, Részegh Koncz Brigitta, Gáll Ákos-László, Imre Madarász Emese.

Locul III.: Ambrus Krisztián, Péter Sarolta, Condrea Rebecca.

Spargere:

Locul I.: Póra Endre, Szilágyi Maja Lilla, Boros Julia, András Hunor, Szilágyi Dóra, Ipniță George, Bucur Amalia-Ionela.

Locul : Volontir Aiana, Bórvíz Dávid, Török Kamilla-Hanna, Vorzsák Tamás, Részegh-Koncz Brigitta, Zsombori Hunor, Imre Madarász Emese.

Locul III.: Kinda Dorottya, Kovács Arnold, Vornicu Leonard, Pál Ágota, Condrea Rebecca.

Campionat Național - 19-20 ami 2023. Iași

Luptă - Kyorugi

Locul I.: Ilinca David, Bórvíz Dávid, Bórvíz Ágnes, Hațegan Bogdan, Gáll Ákos László.

Locul II.: Volontir Aiana, Szilágyi Maja Lilla, Vornicu Leonard.

Locul III.: Rácz Kristóf, Vezsenyi Kristóf, Filip Constantin-Gabriel, Szilágyi Dóra, Domos Remus, Karda Gellért, Péter Sarolta, Cazan Robert, Részegh Koncz Brigitta.

Exerciții de forme individuală - Poomsae

Locul I.: Kinda Bernadett, Bodó Réka.

Locul II.: Szilágyi Maja Lilla, Condrea Rebecca, Zsombori Hunor,  Bucur Amalia-Ionela

Locul III.: Petrea Kinga, Zsombori Botond, Részegh Koncz Brigitta, Imre Madarász Emese.

           Locul IV. Helyezés: Pál Ágota, Szilágyi Dóra, Filip Constantin Gabriel.

Exerciții de forme perechi

Locul I.: Perechea Imre Madarász Emese și Zsombori Hunor.

Locul III.: Perechea Petrea Kinga și Zsombori Botond.

Exerciții de forme echipe

Locul I.: Perechea Péter Sarolta, Erős Adrienn, Bodó Réka și  Perechea Részegh Koncz Brigitta, Pál Ágota, Condrea Rebecca.

Lovitură în viteză - Speed kick

Locul I.: Bórvíz Dávid, Zsombori Botond.

Locul II.: Filip Constantin Gabriel, Domoș Remus, Haineală Yanis Andrei.

Locul III.: Ilinca David, Vezsenyi Kristóf, Volontir Aiana, Ioniță George, Pșter Sarolta.

Tehnici speciale:

Locul I.: Szilțgyi Maja Lilla, Kinda Bernadett, Erőss Adrienn.

Locul II.: Ilinca David, Rácz Kristóf, Bórvíz Ágnes, Bucur Amalia-Ionela.

Locul III.: Bórvíz Dávid, Szilágy Dóra.

Spargere (Kyokpa)

Locul I.: Ilinca David, Tulit Gábor, Domoș Remus, Imre Madarász Emese, Bucur Amalia-Ionela.

Locul II.: Volontir Aiana, Bórvíz Dávid, Petrea Kinga.

Locul III.: Condrea Rebecca.

2022- Competiții 

Ranking Sportiv a Clubului în anul 2022 clasa “A”

Cel mai bun sportiv a anului: 1. Petrea Kinga 371p, 2. Aciobăniței Daria Maria 370p, 3. Bucur Amalia-Ionela 356p, 4. Részegh Koncz Brigitta 346p, 5. Kinda Bernadett 329p, 6. Gáll Ákos László 314p, 7. Condrea Rebecca 279p, 8. Zsombori Botond 270p, 9. Hațegan Bogdan 260p, 10. Zsombori Hunor 218p.

Ranking Sportiv a Clubului în anul 2022 clasa “B”

Cel mai bun sportiv a anului: 1. Szilágyi Maja Lilla 329p, 2. Török Kamilla-Hanna 236p, 3. Rácz Kristóf 217p, 4. Ilinca David 213p, 5. Filip Constantin Gabriel 202p, 6. Szilágyi Dóra 200p, 7. Domos Remus 182p, 8. Volontir Aiana 173p, 9. Karda Gellért 171p, 10. Bórvíz Ágnes 145p.

Campionatul Național - 21-22 mai 2022 Tg Mureș

Luptă - Kyorugi

Locul I.: Ilinca David, Szilágyi Maja-Lilla, Oanea Daniel Patrik, Szilágyi Dóra, Bórvíz Ágnes, Petrea Kinga, Részegh Koncz Brigitta.

Locul II.: Volontir Aiana, Török Kamilla, Domoș Remus, Karda Gellért, Kinda Bernadett, Aciobănișei Daria, Szász Tamás László.

Locul III.: Filip Constantin, Truță Cristian, Tulit Gábor-Bence, Vorzsák Tamás, Hăineală Yanis-Andrei, Gáll Ákos László, David Florin.

Forme individuale - Poomsae

Locul I.:: Aciobăniței Daria.

Locul II.: Kinda Bernadett, Bucur Amalia-Ionela

Locul III.: Petrea Kinga, David Florin, Zsombori Hunor

            Locul IV.: Pál Ágota, Zsombori Botond.

Lovitură în viteză - Speed kick

Locul I.: Szilágyi Maja-Lilla, Hațegan Bogdan,

Locul II.: Rácz Kristóf,

Locul III.: Volontir Aiana, Filip Constantin-Gabriel, Vorzsák Tamás, Domoș Remus, Aciobăniței Daria, Zsombori Botond.

Echipa a terminat pe locul III.

Spargere - (Kyokpa):

Locul I.: Szilágyi Maja-Lilla, Condrea Rebecca.

Locul II.: Rácz Kristóf,

Locul III.: Volontir Aiana, Tulit Gábor-Bence, Szász Tamás-László, David Florin, Hațegan Bogdan.

Echipa a terminat pe locul III.

Tehnici speciale:

Locul I.: Török Kamilla, .

Locul II.: Rácz Kristóf, Szilágyi Maja-Lilla, Bucur Amalia-Ionela, Condrea Rebecca.

Locul III.: David Florin, Kinda Bernadett, Szilágy Dóra.

Echipa a terminat pe locul III.

Ranking Sportiv a Clubului în anul 2021 clasa “A”

Cel mai bun sportiv a anului: 1. David Florin 141p, 2. Aciobăniței Daria Maria 123p, 3. Imre Madarász Emese 101p, 4. Hategan Bogdan 100p, 5. Zsombori Hunor 96p, 6. Kinda Bernadett 95p, 7. Imre Madarász Hunor 66p, 8. Vornicu Leonard 47p, 9. Antal Csók Hunor 44p, 10. Gáll Ákos László 23p.

Ranking Sportiv a Clubului în anul 2021 clasa “B”

Cel mai bun sportiv a anului: 1. Bucur Amalia 75p, 2. Szilágy Dóra 73p, 3. Szilágyi Maya Lilla 68p, 4. Condrea Rebecca 67p, 5. Filip Constantin Gabriel 64p, 6. Zsombori Botond 63p, 7. Domos Remus 60p, 8. Petrea Kinga 59p, 9. Karda Gellért 57p, 10. Bórvíz Ágnes 55p.

Ranking Sportiv a Clubului în anul 2020 clasa “A”

Cel mai bun sportiv a anului: 1. Aciobăniței Daria Maria  66p, 2. Imre Madarász Emese, Lőrincz Hunor János, Zsombori Hunor 62p, 3. David Florin 58p, 4. Hategan Bogdan 57p, 5. Incze Noémi 31p, 6. Gere Noémi 22p, 7 Salló Lőrincz Loránd 21p, 8. Vornicu Leonard 17p, 9. . Imre Madarász Hunor, Dobri Dávid, Antal Csók Hunor 5p, 10. Dobri Attila 3p.

Ranking Sportiv a Clubului în anul 2020 clasa “B”

Cel mai bun sportiv a anului: 1. Vorzsák Tamás 40p, 2. . Zsombori Botond 36p, 3. Csillag Barbara, Csató Márk 35p, 4. Karda Gellért 32p, 5. Davidovici Maia Sofia, Bogdan Antonia 31p, 6 Kinda Bernadett 29p, 7. Panaite Ruslan 28p, 8. Bucur Amalia 26p, 9. Petrea Kinga 24p, 10. Condrea Rebecca, Katona Mária 22p.

Ranking Sportiv a Clubului în anul 2019 clasa “A”

Cel mai bun sportiv a anului 1. Lőrincz Hunor János 270 p, 2. Aciobănițri Daria Maria 225 p, 3. David Florin 223 p. 4.  Imre Madarász Emese 174 p, 5. Zsombori Hunor 170 p, 6. Davidovici Stefan 123 p, 7. Gere Noémi 121 p, 8. Vornicu Leonard 113 p, 9. Gáll Ákos László 67 p, 10. Aciobăniței Radu Ioan 62 p.

Ranking Sportiv a Clubului în anul 2019 clasa “B”

Cea mai bună sportivă a anului 1. Incze Noémi 235 p. 2.
Competitii
Clic pentru mărire
Scrieţi Review
Numele dumneavoastră:


Review-ul dumneavoastră: Notă: HTML nu este interpretat!

Rating: Rău            Bun

Introduceţi codul în căsuţa de mai jos: