Cont
 

Competitii

Competitii

2018 - Rezultate

Cupa Borsec - 30 iunie Borsec

Cupa României - 13-14 octombrie Botoșani

Cupa Hwarang - 3. iunie 2018 Odorheiu Secuiesc

Locul I.: Westhout Anett copii -30 kg, Incze Noémi juniori mici - 35 kg.

Locul II.: Vornicu Leonard juniori mici -30 kg, Szász Tamás László cadeti -41 kg.

Locul III.: Petres Nóra juniori mici - 30 kg, Lőrincz Hunor János juniori mici - 40 kg, Petres Zsolt juniori - 63 kg, Baranai Krisztián juniori - 73 kg.

Campionat Național de Poomsae - 02. iunie 2018 Odorheiu Secuiesc

Poomsae individual 

Locul I.: Incze Noémi juniori mici

Locul III.: Zsombori Hunor juniori mici

Poomsae perechi

Locul III.: Incze Noémi și Lőrincz Hunor János

Locul III. pe echipă

Cupa Tornado 12 mai 2018 - Tg. Mureș

Locul II.: Baranai Krisztián juniori - 73 kg, Aciobanitei Radu Ioan juniori +78 kg

Locul III.: Farkas Adél seniori - 57 kg.

ILYO Open Cup 17-18 martie 2018 - Bistrița

Kyorugi

Locul II.: Petres Nóra copii

Locul III.: Szász Tamás László, Imre Madarász Emese Jun-Mici, Timár Roland Juniori

Speed kick

Locul I.: Incze Noémi (2009-2008)

Locul II.: Lőrincz Hunor János (2009-2008)

Locul III.: Szász Tamás László (2007-2006)

Locul II. pe echipă

Poomsae

Locul II.: Incze Noémi

Locul III.: Petres Nóra

Locul III. pe echipă

Ranking Sportiv a Clubului în anul 2017 clasa “A”

Sportivul anului 1. Aciobăniței Radu Ioan 312 p, 2. Davidovici Ștefan 277 p, 3. Bánfi Ákos Roland 262 p, 4. David Florin 250 p, 5. Imre Madarász Emese 225 p, 6. Zsombori Hunor 135 p, 7. Farkas Adél 100 p, 8. Kurkó Sarolta 95 p, 9. Kurkó Júlia 85 p, 10. Dobri Dávid 75 p.

Ranking Sportiv a Clubului în anul 2017 clasa “B”

Sportivul anului 1. Becze Márk 234 p. 2. Incze Noémi 210 p. 3. Petres Nóra 189 p, 4. Lőrincz Hunor János 181 p. 5. Aciobăniței Daria Maria 98 p, 6. Potyó Anna 95 p, 7. Ștef Luca Raul 93 p, 8. Kinda Bernadett 88 p, 9. Hațegan Bogdan 74 p, 10. Gere Noémi 71 p.

Cupa României - 18 noiembrie 2017 - Brașov

Speed Kick

Locul I.: Petres Nóra copii, Becze Márk juniori mici

Locul II.: Incze Noémi copii

Locul III.: Lőrincz Hunor János copii

Kyorugi

Locul II.: Becze Márk juniori mici +40 kg

Locul III.: Incze Noémi copii +30 kg, David Florin juniori-55 kg, Farkas Adél seniori -57 kg

Cupa Tornado - 21 octombrie 2017 - Tg Mureș

Locul II.: Davidovici Ștefan juniori mici +40 kg, Bánfi Ákos Roland cadeți -45 kg.

Locul III.: Lőrincz Hunor János copii +35 kg, Becze Márk juniori mici +40 kg, Senteș Alina juniori -59 kg, Aciobăniței Radu Ioan juniori +78 kg, Farkas Adél seniori -57 kg.

Nomo Chagi copii, cadeți și juniori

Campionat Național de Poomsae -  08 aprilie 2017 - Odorheiu Secuiesc

Poomsae individual:

Locul I.: Bánfi Ákos Roland juniori mici.

Locul II.: Potyó Anna și Aciobăniței Radu Ioan cadeți.

Locul III.: Incze Noémi, Petres Nóra copii, Szőgyör Boglárka juniori.

Poomsae pe echipă:

Locul I.: Bánfi Ákos Roland, Aciobăniței Radu Ioan,  Davidovici Ștefan.

Locul III.: Petres Nóra, Incze Noémi, Potyó Anna.

Cupa Hwarang 08 aprilie 2017 - Odorheiu Secuiesc

Kyorugi Locul I.: Lőrincz Hunor János copii + 30 kg, Aciobăniței Radu Ioan cadeți + 65 kg.

Locul II.: Petres Nóra copii - 30 kg, Incze Noémi copii + 30 kg,  Becze Márk juniori mici - 40 kg, Davidovici Ștefan juniori mici +40 kg, David Florin juniori -45 kg, Szőgyör Boglárka juniori - 52 kg, Farkas Adél juniori -55 kg, Baranai Krisztián juniori - 73 kg.

Locul III.: Bánfi Ákos Roland juniori mici - 40 kg, Both Annamária cadeți - 44 kg, Petres Zsolt juniori - 63 kg.

Cupa Ilyo Open Bistrița 04 martie 2017

Poomsae Locul I.: Bánfi Ákos Roland juniori mici.

Locul II.: Aciobăniței Radu Ioan cadeți.

Locul III.: Imre Madarász Emese juniori mici.

Speed Kick Locul I.: Incze Noémi și Udvari Hunor

Locul III.: Becze Márk 

Kyorugi : Locul I.: Aciobăniței Radu Ioan cadeți + 65 kg.

Locul II.: Udvari Hunor juniori mici - 35 kg, Farkas Adél juniori -55 kg.

Locul III.: Incze Noémi copii + 30 kg, Imre Madarász Emese juniori mici - 40 kg, Bánfi Ákos Roland juniori mici - 40 kg, Kovács Rita juniori -68 kg.

Ranking Sportiv a Clubului în anul 2016 clasa “A”

Sportivul anului 1. Imre Madarász Emese 373 p, 2. Bánfi Ákos Roland, Aciobăniței Radu Ioan 362 p, 3. David Florin 227 p, 4. Szőgyör Boglárka 176 p, 5. Negoița Robert 155 p, 6. Zsombori Hunor 114 p, 7.Pșter Becze Renáta 101 p, 8. Farkas Adél 89 p, 9. Salló Lőrincz Loránd 89 p, 10. Bodor Dávid 85 p, 11. Kellner Loránd 81 p, 12. Gáll Ákos László 80 p, 13. Păncescu Andrei 73 p, 14. Duma Adrian Marian 67 p, 15. Simó Kata Noémi, Imre Madarász Hunor 60 p, 16. Anton David 54 p, 17. Bartalis Szélyes Hunor 38 p, 18. Bege Tivadar 4 p, 19. Füleki Sándor, Baranai Krisztián, Senteș Alina Andreea 3 p.

 

Ranking Sportiv a Clubului în anul 2016 clasa “B”

Sportivul anului 1. Incze Noémi 183 p, 2. Ștef Luca Raul 106 p, 3. Lőrincz Hunor, Vornicu Leonard 100 p, 4. Kellner Loránd, Petres Zsolt 95 p, 5. Lucaci Bianca 92 p, 6. Westhout Anett, Becze Márk 83 p, 7. Udvari Hunor 80 p, 8. Cioancă Iustin 77 p, 9. Potyó Anna 76 p, 10. Aciobăniței Daria Maria, Davidovici Ștefan 75 p, 11. Forró Erős Ákos 65 p, 12. Hațegan Bogdan 63 p, 13. Gere Noémi 60 p, 14. Kurkó Sarolta 59 p, 15. Kurkó Júlia, Szőcs Szonja 54 p, 16. Bartha Laura 53 p, 17. Petres Nóra, Petres Sugár 52 p, 18.Ferencz Csibi Róbert 49 p, 19. Ciobotaru Andrei 48 p. 20. Butucaru Radu Cristian  46 p.

Cupa Tornado (Kyorugi) Co, JunMici, Ca, J, S - Tg. Mureș - 26 noiembrie 2016

Locul I.: Vornicu Leonard copii 1 -25 kg, Imre Madarász Emese juniori mici -40 kg, Aciobăniței Radu Ioan cadeti + 65 kg és Bartalis Szélyes Hunor juniori -45 kg.

Locul II.:  Westhout Anett  copii -25 kg,  Bánfi Ákos Roland  juniori mici – 35 kg, David Florin juniori- 45 kg, Farkas Adél juniori -59 kg și Petres Zsolt juniori – 63 kg.

Locul III.: Szögyör Boglárka juniori – 49 kg, Bálint Krisztina juniori -59 kg.

Cupa Hwarang (Kyorugi) Co, JunMici, Ca, J, S - Odorheiu Secuiesc - 11 iunie 2016

Kyorugi - Locul I.: Gál Ákos László copii 1 +35 kg, Aciobăniței Radu cadeți +65 kg

Locul II.: Imre Madarász Emese juniori mici -40 kg, Zsombori Hunor copii 1 +35 kg, Bánfi Ákos Roland juniori mici -35 kg, Salló Lőrincz Loránd cadeți +65 kg, Szögyör Boglárka juniori -52 kg, Farkas Adél juniori -59 kg, Negoiță Robert seniori +80 kg

III. Helyezés: David Florin cadeți -41 kg

Speed Kick - Locul I.: Incze Noémi copii

Locul III.: Cioancă Iustin juniori mici, Imre Madarász Emese juniori mici, Bánfi Ákos Roland juniori mici, Păncescu Andrei cadeți

În clasamentul general echipa a ieșit pe locul II. 

Campionatul Național de Poomsae (Exerciții de forme)Co, JunMici, Ca, J, S - Odorheiu Secuiesc - 11 iunie 2016

Individual: Locul I.: Bánfi Ákos Roland

Locul II.: Imre Madarász Emese, Simó Kata Noémi

Locul III.: Szögyör Boglárka, Negoița Robert

Perechit:Locul II.: Simó Kata Noémi - Szögyör Boglárka

Cupa ILYO - Kyorugi - Co, JM, Ca, J, S  - Bistrița - 05.03.2016 

Locul I.:  Aciobăniței Radu Ioan Cadeti + 65 kg.

Locul III.: Incze Noémi Copii +25 kg, Imre Madarász Emese Copii 1 + 30 kg, Bánfi Ákos Roland Juniori Mici - 35 kg, Szögyör Boglárka Juniori - 49 kg, Bálint Krisztina, Farkas adél Juniori - 59 kg, Negoița Robert Seniori - 74 kg.

Exerciții de forme individual - Poomsae 

Locul II.:  Aciobăniței Radu Ioan Cadeți, Szögyör Boglárka Juniori,Negoița Robert Juniori

Locul III.: Incze Noémi Copii, Bánfi Ákos Roland Cadeți.

Speed Kick

Locul II.:  Incze Noémi 2007 - 2009

Locul III.: Imre Madarász Emese, Bánfi Ákos Roland 2005-2006.

Locul III. pe echipă.

RANKING SPORTIV A CLUBULUI CLASA "A" 2015

Sportivul anului 1. Macovei Briana 420 p, 2. Imre M. Hunor 242 p, 3.David Florin 200 p, 4. Bujac Eduard 198 p, 5.Farkas Adél 164 p, 6. Aciobanitei Radu 144 p, 7. Bege Tivadar 127 p, 8. Szögyör Boglárka 108, 9. Vizi Bálint 107 p, 10. Salló Lőrincz Loránd 102 p 11.Timár Szabolcs 91 p, 12. Suciu Roland 70 p, 13. Negoita Robert 67 p, 14. Karda Szilárd 60 p, 15.Păncescu Andrei 51 p, 16.  Duma Adrian 45 p,  17. Koncz Szabolcs 31 p, 18. Szekeres Zsolt 20 p, 19. Lázár Mátyás 18 p, 19. Timár Roland 16 p, 20. Füleki Sándor 10 p.

RANKING SPORTIV A CLUBULUI CLASA "B" 2015

Sportivul anului 1.  Imre Madarász Emese 211 p, 2. Bánfi Ákos Roland 203 p, 3. Incze Noémi 168 p, 4. Vornicu Leonard 108 p, 5. Davidovici Stefan,  Zsombori Hunor 101 p, 6. Westhout Anett 100 p, 7.  Sentes Alina 86 p,  8. Cioancă David,78 p, 9. Borbély Levente 77 p, 10.  Bálint Krisztina 74 p, 11.Becze Apor 69 p, 12. Oanea Cristian 67 p13. Becze Márk 66 p, 14. Aciobanitei Daria Maria 63 p, 15.Spiridonescu Paul 62 p, 16. Cioancă Iustin 59 p, 17. Negru Pavel Radu 56 p, 18. Lakatos Eszter, Udvari Hunor 55 p, 19. Pál Előd  53 p, 20. Cojocaru Razvan 51 p, 

Cupa Tornado Kyorugi - Copii, Juniori mici, Cadeti, Juniori şi Seniori - 28 noiembrie 2015 - Tg Mureș

Locul II.:  Imre Madarász Emese copii +30 kg,  Bánfi Ákos Roland  juniori mici – 35 kg, Imre Madarász Hunor cadeti - 45 kg, Szögyör Boglárka juniori – 49 kg, Farlas Adél juniori -63 kg.

III. Helyezés: Antal Csók Hunor cadeti -45 kg, Salló Lőrincz Loránt cadeti + 65 kg, Karda Szilárd seniori + 80 kg.

Cupa României Kyorugi - Copii, Juniori mici

Cupa României Kyorugi - Cadeti, Juniori şi Seniori -24-25 octombrie 2015 - M-Ciuc

Locul I.: Aciobanitei Radu cadet +65 kg și Senteș Alina juniori – 59 kg.

Locul II.: Vornicu Leonard copii – 25kg, Westhout Anett copii – 25 kg, Imre Madarász Hunor cadet -41 kg, Salló lőrincz Loránd cadet +65 kg, Szögyör Boglárka juniori – 49 kg, Farkas Adél juniori – 59 kg, Karda Szilárd seniori – 87 kg, Bálint Krisztina juniori -59 kg

Locul III.: Bánfi Ákos Roland juniori mici -35 kg, David Florin cadet – 41 kg, Bujac Eduard juniri -68 kg, Bege Tivadar juniori – 78 kg, Macovei Briana juniori – 63 kg, Koncz Szabolcs seniori – 58 kg, Timár Szabolcs seniori – 63 kg.

Locul III. La Speed Kick Incze Noémi 

Locul VI. CS Phoenix pe echipe din 32 de echipe.

Cupa Hwarang - Copii , Juniori mici, Cadeti, Juniori şi Seniori- 13. iunie 2015 Odorheiu Secuiesc

Locul I.: Macovei Briana Juniori - 59 kg, Bálint Krisztina Juniori -55 kg.

Locul II.:  Negru Pavel Radu Copii -25 kg, Incze Noémi Copii -25 kg, Zsombori Hunor Copii -35 kg, Imre Madarász Emese Copii +30 kg, Borbély Levente Cadeti -45 kg, Szögyör Boglárka Juniori - 52 kg, Sentes Alina Juniori -63 kg, Timár Szabolcs Seniori -68 kg.

Locul III.:  Westhout Anett Copii - 25 kg, Cojocaru Razvan Copii +25 kg, Oanea Cristian Copii -35 kg, Macovei Briana Cadeti -55 kg, Farkas Adél Juniori - 59 kg, Bujac Eduard Juniori -63 kg, Vízi Bálint Juniori -78 kg.   

Campionatul National de Copii si Cadeti Kyorugi - 2-3 mai 2015 - M-Ciuc

Locul I.: Macovei Briana Cadet - 55 kg, Bujac Eduard Cadet -61 kg.

Locul II.:  Bánfi Ákos Roland Juniori Mici - 35 kg, Vízi Bálint Cadet +65 kg.

Locul III.:  Imre Madarász Emese Copii 1 +30 kg, David Florin Cadet -37 kg, Borbély Levente Cadet - 45 kg, Ferencz Alpár Cadet -53 kg. 

Locul III. pe echipă la Cadeți

Cupa Ilyo -Kyorugi - 28 februarie 2015 - Bistrita    

Locul I. Imre Madarász Emese Copii 2 + 25 kg, Macovei Briana Cadeți 1 - 55 kg.

Locul II.  Suciu Roland Juniori - 45 kg, Timár Szabolcs Juniori -63 kg.

Locul III. Bánfi Ákos Roland Copii 1 - 30 kg, Imre Madarász Hunor Juniori Mici - 40 kg,  Borbély Levente Cadeți 1 - 41 kg.

RANKING SPORTIV A CLUBULUI CLASA "A" 2014

Sportivul anului 1. Szögyör Boglárka 128 p, 2. Simo Kata Noémi 121 p, 3. Dombi Gyula 111 p, 4. Macovei Briana 96 p, 5. Simó Zalán 91 p, 6. Aciobanitei Radu 90 p, 7. Imre M. Hunor 85 p, 8. Bujac Eduard 70 p, 9. Demeter Örs, Timár Szabolcs 56 p, 10. Vitos Anikó 52 p, 11. Karda Szilárd 51 p, 12. Bajkó Erika, Negoita Robert 50 p, 13. Vizi Bálint 49 p, 14. Czuvek Lóránd 40 p, 15. Bege Tivadar 36 p, 16. Füleki Sándor 31 p, 17. Koncz Szabolcs 30 p, 18. Gidró Tamás 25 p, 19. Sentes Vasile, Zsók Andrea 20 p, 20. Szekeres Zsolt 18 p, 

 RANKING SPORTIV A CLUBULUI CLASA "B" 2014

Sportivul anului 1. Suciu Roland 61 p, 2. Incze Noémi 53,5 p, 3. Bánfi Ákos Roland 47,5 p, 4. Imre Madarász Emese 38 p, 5. Sentes Alina30 p, 6. Cioancă Iustin 22 p, 7. Anton David 18,5 p, 8. Ferencz Alpár 17 p, 9. Munteanu Eliza 15,5 p, 10. Czikó Hajnalka 15 p, 11. Bodor Dávid 12 p, 12. Albert Edvárd, Bálint Krisztina, Péter Becze Renáta 11 p, 13. Gidró Tamás, Lőrincz Hunor 10 p, 14. Bostan Sofia Katrina, Davidovici Stefan, Gáll Ákos László 9,5 p, 15. Csiszér Patrik 9 p, 16. Pál Előd, Vornicu Leonard 8,5 p, 17. Negru Radu, Ferencz Hunor 8 p, 18. Dobirtoiu Róbert 7,5 p, 19. Borbély Levente, David Florin, Luca Alexandru, Zsombori Hunor 6,5 p, 20. Bogács Botond, Oanea Cristian, Pascanu Alexia 6 p, 

Campionatul Național de Poomsae - 28 noiembrie 2014 Tg. Mureș

Poomsae Individual:

Locul I.: Simó Kata Noémi seniori

Locul II.: Bajkó Erika, Simó Zalán seniori, Simó Mihály master

Locul III.: Bánfi Ákos Roland copii, Szögyör Boglárka, Füleki Sándor juniori, Dombi Gyula seniori.

Poomsae perechi:

 Locul II.: Simó Zalán-Dombi Gyula seniori masculin, Simó Kata Noémi-Szögyör Boglárka seniori feminin.

Cupa Tornado - Tg. Mureș - 28 noiembrie 2014 - Kyorugi.

Locul I.: Macovei Briana cadeti 1 – 59 kg, Vízi Bálint cadeti 1 + 65 kg, Sentes Alina cadeti 1 + 59 kg, Suciu Roland juniori -45 kg și Albert Edvárd juniori – 63 kg.

Locul II.: Szögyör Boglárka juniori -49 kg.

Locul III.: Gáll Ákos, Bánfi Ákos Roland copii – 35 kg, Imre Madarász Hunor cadeti 2 – 35 kg, Aciobanitei Radu Ioan cadeti 2 +40 kg și Timár Szabolcs juniori – 63 kg.

Cupa României - Copii, cadeţi, juniori şi seniori - Braşov - 25-26 octombrie 2014 - Kyorugi și Speed Kick.

Locul I.: Macovei Briana cadeți - 59 kg, Sentes Alina cadeți +59 kg, Suciu Roland juniori - 45 kg, Timár Szabolcs juniori -63 kg.

Locul III.: Aciobanitei Radu Ioan cadeți + 40 kg, Bujac Eduard cadeți - 61 kg, Bege Tivadar juniori -73 kg.

Speed Kick

Locul I.: Incze Noémi născuți în 2007-2008.

Locul II.: Bánfi Ákos Roland născuți în 2005-2006.

Cupa Ylio - Copii, cadeţi, juniori şi seniori - Bistriţa - 05-06 aprilie 2014- Poomsae

Exerciţii de forme individuale:

Locul II.:  Aciobanitei Radu cadeţi.

Locul III.: .Macovei Briana cadeţi, Szögyör Boglárka şi Karda Szilárd juniori

Exerciţii de forme perechi:

Locul I.: Simó Kata Noémi şi Dombi Gyula seniori.

Locul II.: Dombi Gyula şi Karda Szilárd seniori.

Locul III.: Demeter Örs şi Aciobanitei Radu tineret.

Cupa Ylio - Copii, cadeţi, juniori  - Bistriţa - 05-06 aprilie 2014 - Speed Kick

Locul I.: Incze Noémi născuţi în 2007-2008, Bánfi Ákos Roland născuţi în 2005-2006, Munteanu Eliza şi Imre Madarász Hunor născuţi în 2003-2004, Macovei Briana şi Vízi Bálint născuţi în 2001-2002.

Locul II.: Bodor Dávid născuţi în 2005-2006, Demeter Örs născuţi în 2003-2004, Ferencz Alpár născuţi în 2001-2002, Szögyör Boglárka născuţi în 1999-2000.

Locul III.: Anton David născuţi în 2007-2008, Imre Madarász Emese născuţi în 2005-2006, Vitos Anikó şi Aciobanitei Radu născuţi în 2003-2004, Gidró Tamás născuţi în 2001-2002, Szekeres Zsolt născuţi în 1999-2000.

Cupa Ylio - Copii, cadeţi, juniori - Bistriţa - 05-06 aprilie 2014 - Kyorugi

Locul I.: Imre Madarász Emese copii2 +25 kg, Vitos Anikó copii1 +30 kg, Demeter Örs copii1 +40 kg, Gidró Tamás cadeti1 -33 kg, Ferencz Alpár cadeti1 -41 kg, Macovei Briana cadeti1 -55 kg.  

Locul II.: Szekeres Zsolt cadeti1 -33 kg, Szögyör Boglárka juniori -49 kg, Timár Szabolcs juniori -59 kg, Karda Szilárd juniori -73 kg.

Locul III.: Incze Noémi copii2 -25 kg, Gáll Ákos László copii2 +25 kg, Bánfi Ákos Roland copii1 -30 kg, Lázár Mátyás cadeti2 -30 kg, Imre Madarász Hunor cadeti2 +35 kg, Aciobanitei Radu cadeti2  +35 kg, Negoita Robert cadeti -63 kg.

Campionatul Naţional - juniori şi seniori - Cluj Napoca - 29-30 martie 2014 - Kyorugi.

Locul I.: Suciu Roland juniori - 45 kg.  

Locul II.: Negoita Robert juniori -63 kg, Karda Szilárd juniori -73 kg, Czüvek Loránd seniori +87 kg.

Locul III.: Bajkó Erika juniori - 55 kg, Zsók Andrea juniori -63 kg, Koncz Szabolcs seniori - 54 kg, Dombi Gyula seniori - 87 kg .

______________________________________________                                               &n

Scrieţi Review
Numele dumneavoastră:


Review-ul dumneavoastră: Notă: HTML nu este interpretat!

Rating: Rău            Bun

Introduceţi codul în căsuţa de mai jos: